Polityka prywatności

RAVENT Rafał Zięba

Łączki Jagiellońskie 67

38-471 Wojaszówka

 

NIP              684-250-78-20

REGON     180976388

BDO            000370540

F-GAZ        P/22/0074/16

Skontaktuj się z nami:

biuro@ravent.com.pl

+48 780 165 498

+48 695 731 775

Odwiedź  nas:

ul.  K. Pużaka 35A/2

38-400 Krosno

 

                                           780 165 498 

Rekuperator zasysa ciepłe, ale brudne powietrze z wnętrza pomieszczeń, a nawiewa świeże i czyste (przefiltrowane)z zewnątrz, wstępnie ogrzewając je dzięki odzyskowi ciepła z pobranego wcześniej powietrza i oczyszczonego z zanieczyszczeń dzięki filtrom. Tym sposobem dzięki dobrze dobranym elementom instalacji oraz odpowiedniej automatyce sterującej, zapewniamy prawidłową cyrkulację powietrza, oszczędzając jednocześnie energię dzięki jego wstępnemu ogrzaniu.

Wykonując instalację kierujemy się normami i przepisami określającymi m.in. lokalizację czerpni/wyrzutni oraz wielkość strumieni powietrza nawiewanego/wywiewanego do poszczególnych pomieszczeń. Używamy materiałów, które pozwalają na zachowanie wysokiego stopnia szczelności oraz estetyki instalacji. Bazujemy głównie na urządzeniach wysokiej jakości oraz zaawansowanej automatyce m.in. Zehnder/Aeris, Komfovent, ThesslaGreen, pozwalających m.in. na podłączenie rekuperatora do systemu inteligentnego domu.

Ale nie tylko kwestie techniczne są tu istotne. Dbając o estetykę pomieszczeń poza standardowymi zakończeniami wentylacyjnymi na wywiewie i nawiewie, bardziej wymagającym klientom zapewniamy wybór nietypowych elementów o ciekawej estetyce i budowie, np. anemostaty Zehnder, Systemair, nawiewniki szczelinowe lub dekoracyjne zawory Lindab Airy czy Smiley EasyFlow, które występują w różnych kształtach i kolorach. Najkorzystniej jest zaplanować instalację rekuperacji podczas budowy domu. Oczywiście jest możliwość, aby ją wykonać w użytkowanym budynku, jednak wiąże się to z większymi kosztami i niedogodnościami podczas montażu.

Pozbywamy się kurzu, alergenów, nieprzyjemnych zapachów, a zyskujemy odświeżone, czyste powietrze - nie parują okna, nie tworzy się pleśń, żyjemy zdrowiej i oszczędzamy energię!

Wentylacja z odzyskiem ciepła - świeże powietrze w Twoim domu pozwoli podnieść komfort życia codziennego. Pozbycie się nadmiernej wilgoci, ograniczenie osadzania się kurzu, szybsze usuwanie kuchennych zapachów.

Tradycyjna wentylacja grawitacyjna opierająca się na ciągu powietrza niestety tego nie zapewnia - wręcz przeciwnie - często dodatkowo wychładza pomieszczenie, gdyż dla zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powinniśmy rozszczelniać okna lub montować nawiewniki.

W przystępny sposób zasadę działania rekuperatora wyjaśnia załączona prezentacja:

Rekuperacja - świeże, czyste, wstępnie ogrzane powietrze.  

Dla Twojego zdrowia. 

 780 165 498 

biuro@ravent.com.pl